Vlastní bydlení na Mallorce

mallorca

Učarovalo vám podmanivé kouzlo Mallorky natolik, že byste se zde chtěli usadit natrvalo? Nebo sem alespoň několikrát ročně vyrážet za odpočinkem, zábavou i poznáváním? Pak je na místě uvažovat o pořízení druhého bydlení na Mallorce.

Možná vás to překvapí, ale celý proces nákupu vlastního domu či apartmánu nemusí být o mnoho složitější, než pokud byste si pořizovali třeba chalupu v Krkonoších. Mallorca je administrativní součástí Španělska, proto se při nákupu nemovitostí na Mallorce postupuje obdobným způsobem jako ve Španělsku. Španělské království je součástí Evropské unie, což pro Čechy znamená, že na ně bude při nákupu rezidenční nemovitosti ve Španělsku pohlíženo obdobným způsobem jako na místní občany.

Mallorca je synonymem pohostinnosti, klidného a pohodového středomořského způsobu života. Toho si místní i návštěvníci chtějí užívat plnými doušky. Není proto žádným překvapením, že při pořizování druhého bydlení je největší zájem o domy a apartmány v těsné blízkosti moře. Koneckonců, kdo by si na terase u sklenky dobrého vína nechtěl vychutnat pohled na slunce zapadající nad mořským obzorem.

Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že Mallorca, ale i další z Baleárských ostrovů, patří mezi evropské top destinace, a tomu odpovídají také poněkud vyšší ceny. To ale není nic neobvyklého, za kvalitu a jedinečnost se platí vždy a všude.

V případě, že byste chtěli nabídku nemovitostí na Mallorce podrobněji prozkoumat, navštivte web Reality Španělsko, na kterém najdete databázi nemovitostí na prodej. Články, analýzy, ale i tipy na zajímavé nemovitosti a zprávičky ze světa bydlení celebrit (mimochodem právě Mallorca patří mezi celosvětově známými osobnostmi k oblíbeným destinacím) pak přináší internetový magazín se zaměřením na reality v zahraničí.

Komentáře