Trhy plné ryb a zboží

Ať už se na ostrově Mallorca vrtnete kamkoli, všude budete mít možnost koupit si něco místního. V každé vesnici, městě se pořádají alespoň jednou za týden trhy, kde je k dostání téměř všechno (samozřejmě z domácího prostředí). Máte-li rádi plody moře, navštivte tržnice v Palma de Mallorca, hlavním městě ostrova Mallorca, jež je otevřena každý den a je proslulá právě svým výběrem ryb a jiných mořských živočichů.

Ale abyste si nemysleli, že když pojedete od své destinace co nejdál, tak tam najdete více rozmanitějšího zboží. Již předem ale varuji, že to tak není. Trhy navštěvují stále stejní trhovci, takže se zboží nemá moc co měnit. Proto nebuďte smutní, že jste u „vás“ nesehnali to, co jste chtěli. Jedinou útěchou vám může být, že ostatní to také nemohli sehnat (jedině čirou náhodou, nebo na tom největším trhu Mallorky v Palma de Mallorca).

Prodává se tu vše – od koženého zboží, oblečení, přes šperky, hodinky, až po ovoce a zeleninu. Co byste asi měli vědět, je, že zboží na ostrově Mallorca, vyjma ovoce a zeleniny, je starší a prošlo již mnohýma rukama. Kdyby vás tohle odradilo od nákupů, přeci jen si na trh zajděte, protože jeho atmosféra je velice zajímavá. Alespoň si prohlédněte místní nabídku, nakoukněte do obchodů a pokud zavítáte do výrobny perel a s nimi spojených náhrdelníků, dveře se před vámi nezavřou. Můžete si vše s klidem prohlédnout a případně i zeptat na to, co by vás zajímalo.

Komentáře