Mallorca a pomluvy

mallorcaTi, kteří na ostrově Mallorca nikdy nebyli, by mohli lehce podlehnout vlivu televize a nepatřičných zpráv, které rozšiřují zlé jazyky. Vyprávějí o ostrovech Mallorca nepravdivé zvěsti, třeba, že je tu více betonu než živé přírody nebo o strašlivém ruchu, který budí „poctivé“ občany ze spánku. Pokud byste tomu uvěřili, přišli byste o mnoho krás, které jen tak někde nenajdete. Samozřejmě, že se většina opírá alespoň o zlomek faktu, jinak by pomluva ani nemohla vzniknout. Vždy záleží, jak moc se věc nafoukne.

Co je na nich pravdy?

V letních měsících na ostrově Mallorca nepochybně velmi rušno a živo je. Ale tak je to ve všech krásných zemích na celém světě. Přeci nepojedete někam, kde byste seděli potichu v koutě a četli si tam nějaký ten román nebo se tlumeně bavili s přáteli. Takhle by si jistě nikdo z nás dovolenou svých snů nepředstavoval. Jedete se bavit, obklopujete se lidmi, které máte rádi a se kterými je sranda.

Proto se v ulicích i po celém ostrově rozléhá hlahol a povyk z tisíců hrdel, které patří radujícím a veselícím se lidem, jež si užívají života plnými doušky. Ale pokud byste chtěli skutečně klid, určitě se takové místo na ostrově Mallorca také najde. Nemusíte se zapojovat do všeobecné zábavy, stačí se vytratit, nikdo vás nebude obtěžovat, budete sami se svými myšlenkami. Proto chcete-li klid, můžete se ruchu klidně vyhnout. Tím je zažehnána první pomluva. A druhá?

Ano, skutečně na Mallorce betonové zástavby jsou, ale ukažte mi místo, kde ne. Navíc jsou tak malé a v tak nízkém počtu, že to téměř ani nestojí za řeč. Když vyjdete na nejbližší kopec a podíváte se dolů, skoro je ani neuvidíte. Budou ustupovat krásné přírodě, stezkám a stromům, skoro jako by ráz krajiny dokreslovaly.

Nyní záleží ke kterému názoru se přikloníte. Máte jenom dvě možnosti.

1 komentář k “Mallorca a pomluvy”

  1. Daniel Řečínský Píše:

    Jezdím na Mallorcu již od roku 1993, mám zde již za tu dobu spoustu místních přátel, ostrov jsem procestoval skrz na skrz a přesto se pokaždé těším na místní lidi, speciality a oblíbená místečka (Cala Figuera, Es Calderers, Lluc atd……nevadí mi ani rušná místa jako El Arenal, večerní procházky po tomto největším letovisku jsou opravdu nezapomenutelné…na Mallorcu prostě nedám dopustit…je to po České Republice jediné místo kde bych si dokázal představit žít…Návštěvu tohoto krásného a vstřícného ostrova vřele všem doporučuji:-))

Komentáře