Rozmanitost pláží

Musíme se několika slovy také zmínit o možnosti koupání a plážích, které ostrov Mallorca poskytuje. Možnosti a výběr je tu vskutku neskutečný. Je tak rozmanitý, že by se dal směle srovnávat, a dokonce je i převyšuje, třeba s takovými místy jako jsou Řecké ostrovy, Itálie (četně Kalábrie a Sicílie) nebo Chorvatsko. Všechno krásné ale má svůj háček. Tak je to i na ostrově Mallorca. Pláží je tu sice nepočítaně, krásných zátok a zákoutí desítky, ale problémem zůstává, aby se také líbila vám. Pokud neznáte dokonale pobřeží, můžete třeba celý den promrhat na průměrné pláži s horšími podmínkami, když třeba jenom kousek od vás se bude rozkládat idylická a dokonalá pláž stvořená přesně pro vás.

Vyhněte se přelidnění a znečištění

Situace na koupání se zhoršuje. S přibýváním hotelů se pláže na ostrově Mallorca zaplňují, a pak si tu hledejte místečko jenom pro sebe, když tu sotva projdete mezi namačkanými lidmi. A co potom ve vodě. Chcete si skočit do přibíhající vlny? Zkuste to a zaručeně přistanete někomu na hlavě. S více lidmi přibývá i znečištění vody. Vláda na Mallorce si to uvědomila a také trochu omezila nové výstavby, ale to tempo je stejně příliš vysoké.

Proto také pozor – vždy se dívejte, kde se vaše pláž na ostrově Mallorca nachází. Pokud skutečně zakotvíte u nějakého velkého komplexu hotelů nebo restaurací, zkuste se jim vyhnout a najít si něco menšího. Možná to bude dál, ale nenarazíte na něco takového jako třeba mastné skvrny s odpornou žlutou pěnou na hladině (způsobují to opalovací krémy, pot a špína tisíců koupajících se lidí).

To ale není všechno – igelitové tašky, papíry, odpadky. I když je to odporné, musím to říct, abych vás před tím varoval, někteří lidé jsou takovými hulváty a s dovolením i „prasaty“, že si neberou žádné servítky a místo aby šli vykonat svoji potřebu na záchod, jednoduše ji vypustí do moře. Proto byste mohli na svých plaveckých výpravách po plážích Mallorky potkat něco, co by vás jistě velice zaskočilo (jistě víte co tím myslím, že byste mohli potkat).

Komentáře