Proč zrovna ostrov Mallorca?

Turisté jezdící za azurovým mořem a krásnými plážemi se na ostrov Mallorca s oblibou vracejí, protože toto místo dokáže skutečně uchvátit a sepnout vaši duši s tímto místem. Není to jen místními krásami, ale i pohodlným ubytováním, výbornou stravou a nevšední vstřícností.

A jestli pochybujete, zda-li se tu dá něco dělat, raději to ani nedělejte. Aktivit je na ostrově Mallorca tolik, že byste všechny za ten krátký pobyt ani nevyzkoušeli, pokud ovšem nejste typickým lenochem, jenž se válí celou prázdninovou dobu na pláži a vystavuje své bledé sýrové tělo slunečním paprskům. Proč? Aby nebyl bledý jako stěna a mohl se pochlubit hnědým zbarvením (nebo také velkými a bolestivými spáleninami). Ostrované zvládají i několik jazyků, takže se na Mallorce bez problémů dohodnete i se základními znalostmi angličtiny nebo španělštiny.

Sportovní vyžití

Mallorca – to nejsou ale jenom pláže a bary. Tak jako každý z ostrovů, ať již v tomto souostroví nebo jiném, tak i ostrov Mallorca toho nabízí mnohem víc. Slunit se můžete i u nás doma, ale třeba projížďka v krásné přírodě na kole, nebo jenom obyčejná procházka po pobřeží, pozorování hejn ptactva, jež se vrací zpět na sever (to je na jaře), v létě můžete sledovat podobnou migraci, ale v opačném směru, vypůjčit si člun nebo velikou jachtu tu také není problém (ovšem pokud na to vaše úspory budou stačit) – Středozemní moře je jako stvořené pro tento druh sportu – drobné výlety na loďkách nebo s plnou polní vyjet na plachtařská místa, kde si trochu protáhnete ztuhlé tělo v čerstvé ranní bríze, to vše bude plnohodnotným zážitkem, jež jistě obohatí vaši již tak krásnou dovolenou na ostrově Mallorca.

Komentáře k “Proč zrovna ostrov Mallorca?”

 1. Daniel Řečínský Píše:

  Jezdím na Mallorcu již od roku 1993, mám zde již za tu dobu spoustu místních přátel, ostrov jsem procestoval skrz na skrz a přesto se pokaždé těším na místní lidi, speciality a oblíbená místečka (Cala Figuera, Es Calderers, Lluc atd……nevadí mi ani rušná místa jako El Arenal, večerní procházky po tomto největším letovisku jsou opravdu nezapomenutelné…na Mallorcu prostě nedám dopustit…je to po České Republice jediné místo kde bych si dokázal představit žít…Návštěvu tohoto krásného a vstřícného ostrova vřele všem doporučuji:-))

 2. Horáček Píše:

  Letos chceme na Mallorcu jet. Tak doufám, že budeme stejně nadšení jako Daniel.

 3. Milena Píše:

  Na Mallorku letíme letos po třetí. Poprvé jsme byli jako svobodný pár v Arenalu, v malém hotýlku. Pláž tam sice byla přeplněná, přelidněná, ale pro mladé lidi co hledají zábavu, diskotéky, bary, je toto místo jako stvořené. Půjčili jsme si auto na dva dny a projeli to nejlepší – Valdemossa, Sa Calobra, Formentor, Dračí jeskyně a byli jsme unešeni krásou tohoto ostrova. Po druhé jsme jí navštívili už jako manželé s roční dcerkou, to jsem samozřejmě již hledala klidnější místo a našla městečko S´Illiot a příjemný hotel Mariant. Opět jsme byli spokojeni, městečko vhodné pro starší nebo rodiny s dětmi, klidné a příjemné místo, pěkná pláž Sa Coma, taky sice přeplněná, ale hezčí než v Arenalu. Opět jsme si půjčili auto a tentokrát vyrazili na jiné místa – pevnost Capdepera, přírodní rezervaci S Albufera a po pobřeží Alcudie…Letos jedeme i s mojí matkou coby babičkou, sice jedeme na stejné místo do jiného hotelu, ale vím že autem se zas podíváme někam kde jsme ještě nebyli…..Nikdy jsem nebyla zastáncem vracet se na stejné místo a že jsme toho již procestovaly dost – Turecko, Tunisko, Itálie, Bulahrsko, Španělsko…dokonce jsme byli i na Isla Margarita v Karibiku….Ovšem Mallorka je pro nás tou jedničkou, kam se budeme rádi vracet a pořád tam něco objevovat:-))) A opravdu tam nenajdete jen jak se říká Němce, diska a mladý lidi….ale i krásnou přírodu, malebné zátoky a průzračné moře s jemným pískem….:-))) a vedle Němců také už i plno Čechů:-))

 4. Pavel Píše:

  Jedu na Mallorcu a nevím jak je to tam s plážemi vhodnými k amaterskému potápění. Budu ubytován v již zmiňovaném hotelu Mariant. Mohu dostat nějaké reference na toto místo co se této aktivity týče? Předem děkuji.

Komentáře