Mallorca-počasí a krajina

mallorcaPočasí na ostrově Mallorca není příliš horké, vyjma letních měsíců. Ale dostatečně vám může napovědět slovo La Luminosa, nebo-li osvícený, což volně v překladu znamená, že si na Mallorce můžete užívat 300 nerušených a krásných dnů slunečního svitu.

Počasí na Mallorce je opravdu příznivé. Pokud se vydáte do přímořských lokalit, můžete očekávat teploty tak kolem třicítky, ale jestli zabrousíte do vnitrozemí, do pásma hor, příjemně vás ochladí studený vánek, jež se mezi srázy Mallorky prohání. Vlídně tu nepůsobí jenom ostrov, ale i okolní krajina, která se před vámi rozvine na ploše tak malinkaté, že byste ji mohli přirovnat ke koruně. Přitom se tak „natřásá“ a předvádí, jen aby se vám zalíbila – chová se jako mladá žena, jíž se líbí nějaký mládenec.

Šedá versus zelená?

Mnoho turistů, kteří na ostrov Mallorca dříve jezdili za místními krásami a ubytovávali se v luxusních hotelových komplexech, začíná měnit svoje přesvědčení. Hotely se pro ně stávají neosobní, přestaly jim něco říkat. Světlé betonové stěny neumějí vyprávět příběhy, tak jako malebné malé domky nebo vily, na které se právě začali zájemci orientovat. To však není jediný důvod. V okolí hotelů sice jsou stromy a zeleň, ale nedá se to srovnat s místy, kde se to jenom „zelení“.

Krásných zákoutí, kde byste si třeba i vy mohli postavit malý domeček s výhledem na moře, je na ostrově Mallorca mnoho. Nezní to krásně? Ale raději zůstaneme na zemi. Pro ty movitější tu je možnost najmout si některou z vil, ale většina z nás se bude muset spokojit s hotely. A že jim něco chybí? Stačí si za téměř neustálého krásného počasí vyrazit na výlet a příroda okolo vás si jistě najde prostor, aby vám řekla nějaký krásný příběh.

Vlídná Mallorca?

Jaká vlastně ve skutečnosti Mallorca je? Mohlo by se říci podivná, divoká, každého napadají jiná slova, ale asi nejvýstižnější slovo bude – vlídná. Samozřejmě to neznamená, že se na ostrově Mallorca nic neděje. Zažijete tu jak dobrodužné, tak i klidné zážitky. Hodně bude záležet na vaší povaze, jestli jste spíše usedlý nebo živočišný a dobrodružný typ. Podle toho, kam se vydáte, můžete očekávat i zážitky.

Mnoho turistů slepě věří tomu, co se píše v katalozích. To, co tam najdete, předpokládá fakt, že se někam vydáte. Pokud zůstanete na plážích pod přímým sluníčkem a v klidném zázemí hotelu, kde si můžete poručit cokoli se vám zlíbí, pak nemůžete očekávat nějaké krásné výhledy nebo výšlapy po horských stezkách. Musíte sami chtít a taky jít zážitkům naproti. Oni nepřijdou k vám, jsou statické a neměnné, čekající až si jich někdo všimne, navštíví je. Proto se očekává také trocha iniciativy z vaší strany.

Komentáře