Ferrocarril de Soller

Soller je prosperující a rušné město na ostrově Mallorca, které se, tak jako většina ostatních měst spadajících pod španělskou državu, hlásí k tomu, že je rodištěm slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Kromě nekonečných debat na toto téma je město Soller zajímavé především svou železniční dráhou. Napříč citroníkovými sady, podél pobřeží Mallorky jezdí tramvaje. Navíc spojení mezi městy Soller a Palma de Mallorca je zajištěno elektrifikovanou železnicí, jež poskytuje turistům zajímavou atrakci. Každých pět hodin se vydávají naleštěné vozy napříč nádhernou přírodou a ovocnými plantážemi ostrova Mallorca.

Trasa je volena tak, aby poskytla co nejkrásnější obrázek o tomto kousku země. Zastavuje se v Son Sardina a Bunyola. Navíc některé spoje mají zvláštní zastávku, aby si cestující mohli vychutnat plnými doušky přírodu okolo. A i když nemáte rádi tento druh cestování, jedna hodina vám nic neudělá a poskytne vám krásný zážitek, navíc tu můžete v klidu pořizovat krásné fotky ostrova Mallorca.

Městečko Soller na vás bude působit trochu francouzským dojmem. Není to klam, opravdu to tak je. V minulosti totiž byl Soller oddělen horami od zbytku ostrova Mallorca, proto se obchodování s touto evropskou zemí stalo jejím živobytím a prioritou. Nyní, po několika desetiletích, tu vyrůstají moderní hotely a apartmány pro turisty, které naštěstí nijak nenarušují atmosféru tohoto místa.

I když modernizace značně pokročila, stále tu můžete zahlédnout rybáře na svých bárkách, které připlouvají do místního přístavu se svým úlovkem. Vykládají jej a prodávají, aby mohli domů přivézt nějakou tu pesetu. Okolo přístavu jsou právě kvůli tomu rozesety restaurace, kde se výhradně podávají plody moře. Výběr je tu opravdu bohatý a uspokojí i ty největší vybíravce.

Komentáře