La Granja

Tato osada je jako stvořená pro rodinný život. Stala se střediskem řemesel ostrova Mallorca a tvoří ji tradiční zemědělský statek. Při příjezdu do La Granja se vám naskytne pohled na tradiční venkovský život, který se tolik liší od toho městského. V příjemném stínu mohutných stavení se podíváte do tajů hrnčířské a kovářské techniky. Pro vaše chuťové buňky a vytříbený jazyk tu je připravena ochutnávka sladkých nebo alkoholizovaných vín z Mallorky, nebo různé druhy likérů (třeba pro dámy, které zas tak moc víno nemusí). Abyste se na chvíli zbavili své malé drobotiny, můžete je poslat na hřiště, nebo do zahrad.

Pokud žijete ve městě, tak děti jistě nadchne honění se za kačenami, husami nebo mohou jednoduše pozorovat ovce a nechat se unášet zvukem jejich cinkajícího zvonečku, jež se jim při každém kroku pohupuje na krku. Vzpomeňte si, když jste byli dětmi, jak vás i malá událost, myslím tím něco neznámého, nadchlo a vytrhlo z každodenní rutiny. Právě nepoznané je tak lákavé. Společně jako celá rodina můžete vyrazit na výlet na hřbetech oslíků. Chcete tančit? Jsou tu místní country bály. Nejsou tak časté, ale o to působivější.

Okolí statku La Granja

Celý statek La Granja působí takovým domáckým dojmem. Dřívější obyvatelé (Maurové) ho upravili podle svých představ a jejich vkusu se toho dá jen málo vytknout, proto se to tu skoro nezměnilo. Malé fontánky kolem domu, jezírka, jež se jako malé placky lesknou v paprscích slunce. Stěny nejsou tapetovány, ale to byste skoro ani nepoznali, protože malby jsou laděny v tapetovém duchu. O vstřícnosti personálu se asi nemusím ani zmiňovat, prostě typičtí Mallorčané – vlídní a pohostinní. Můžete se tu i vzdělávat. Přímo před vámi se tu otevře svět tkalcovství – tkaní látek, koberců, stužek, výroba krajek a vyšívání. Zábava, která spíše upoutá dámské osazenstvo, muži se zatím mohou třeba podívat do kovářské dílny, o které jsme se již zmiňovali.

Komentáře